pojištění vozidel
logo top
Partneři
ALLIANZ
AXA
ČESKÁ POJIŠŤOVNA
ČPP
ČSOB
DIRECT
GENERALI
HASIČSKÁ VZÁJEMNÁ POJIŠŤOVNA
KOOPERATIVA
SLAVIA POJIŠŤOVNA
UNIQA
Poradna

Agentura Kryštof s.r.o. - Dobrý den, obchodní vztah znamená, že by mělo byt založeno na psané smlouvě či dohodě. Že majitel souhlasí,...
Dušan - Dobrý den, koupil jsem auto od šéfa které je na leasing, ja mu dal peníze za celé auto ale on ho ještě splácí....
Jiří - Dobrého dne přeji Fungují stále tyto stránky? Děkuji
AGENTURA KRYŠTOF s.r.o. - Vážený pane Ducháč, AXA pojišťovna již v loňském roce přešla pod UNIQA pojišťovna, která ji koupila a která...
Jaromír Ducháč - Nemohu navázat spojení s pojišťovnou AXA. Potřebuji částku zák. odpovědnosti pro letošní platbu a zelenou kartu....
Luboš Korbář - Dobrý den, ztratil jsem zelenou kartu, kam se mám obrátit aby mi byla poslána nová, děkuji za odpověd (l.korbar@seznam.cz)

Více
 

Pojištění vozidel - povinné ručení změny, zdraží či nezdraží?

Pojišťovny nutí ke zdražení především vyšší škodní průběh, zdražení cen za opravy vozidel, odškodnění zraněných či usmrcených osob, zvýšené náklady na platby integrovanému záchrannému systému a také zvýšená hranice škod, u kterých už nemusí asistovat policie. „Předpokládané zvýšení sazeb v příštím roce se dá očekávat na úrovni 8 – 10%. Od příštího roku lze dosáhnout u všech pojišťoven bonusu min. 50% za bezeškodní průběh, u některých je bonus dokonce až 60%. V kombinaci s různými akčními slevami a bonusy lze dosáhnout úspory až 70%. Být dobrým řidičem a nebourat se tedy skutečně vyplatí. Novinkou letošního roku je také tzv. kopírování bonusu na více aut v rodině. Tuto možnost mohou využít klienti pojišťoven Allianz, České pojišťovny, ČSOB, Generali, Kooperativy a Wüstenrotu. Česká pojišťovna a Allianz také zohledňuje řidiče s dětmi, kteří jezdí opatrněji.

ČSOB pojišťovna navyšuje od 1.1.2010 sazby povinného ručení plošně o 5%. Zároveň však zvyšuje bonus o 5% a nabízí akční slevu dobrého řidiče 15% - jedná se o slevu, která je poskytnuta všem novým klientům s bezeškodným průběhem více než 12 měsíců. ČSOB také poskytuje možnost kopírování bonusu na více aut v rodině.
Česká pojišťovna od 19.10.2009 zvyšuje limity krytí u produktu Standard na 50/50 mil. Kč, u krytí 100/100 mil. Kč poskytuje nově lepší asistenční službu zdarma a navyšuje limit právní ochrany. Od léta nabízí také produkt Start se základními limity krytí a bez asistenčních služeb. ČP nabízí EXTRA BONUS 5% a to pro řidiče, kteří mají alespoň 36 měsíců bezeškodného průběhu. Také je zde možnost uplatnění jednoho bonusu v rodině až na 3 vozidla.
Kooperativa pojišťovna má nový produkt Basic - kryje limity povinného ručení 35/35 mil. Kč. Neobsahuje sice žádné asistenční služby ani živelné pojištění, ale zato je ostře zaměřen na cenu. Kopírování bonusu na více vozidel Kooperativa zavedla již v loňském roce. Zdražovat k 1.1.2010 zatím nebude, s největší pravděpodobností se tak stane až na jaře.
Uniqa pojišťovna již druhý rok po sobě nezdražuje (alespoň ne od 1.1.2010) povinné ručení! Navíc zachovala akční bonus 10% a přenos bonusu na havarijní pojištění. Přichází také s novým produktem Ekonom (10% spoluúčast při nehodě v zahraničí, pro osobní vozidla a motocykly, rok výroby 2005 a starší) a s produktem MAX (součástí povinného ručení je pojištění proti odcizení a živlu, pro osobní vozidla , rok výroby 2002 a starší).
Česká podnikatelská pojišťovna sazby mírně zvýšila, ale stále nabízí spoustu zajímavých bonusů a slev. Pro majitele vozidel do roku výroby 1980 přichystala speciální tarif se 75% slevou z pojistného. Dále potom také Extrabenefit Profi 15%, sleva za roční placení 6% atd. 
Allianz pojišťovna také sazby povinného ručení zvyšuje a to v průměru o 12%. Zavádí rodinný bonus až na 4 vozidla. Rodinný bonus pro rodiny s dětmi 10%. AXA pojišťovna je u nás na trhu teprve rok a své sazby upravovala na jaře letošního roku o 7,5%. Pojistné počítá dle výkonu a motoristům nabízí rozsáhlé asistenční služby.
Generali pojišťovna upravovala sazby letos v létě a to rozdělením vozidel do více skupin dle objemu. Od 1.7.2009 Generali pojišťovna zavádí nové podmínky pro vozidla provozovaná osobou do 30 let či s bydlištěm v Praze či podnikatelem. Při sjednání pojištění platí pro tyto tři segmenty stejné sazby jako pro všechny ostatní subjekty, ovšem v případě oznámení pojistné události dojde k navýšení pojistného a to formou jednorázové přirážky u osob do 30 let včetně ve výši 90 % z ročního pojistného, u klientů s bydlištěm v Praze ve výši 20 % z ročního pojistného a u podnikatelů a právnických osob ve výši 30 % z ročního pojistného (v kombinaci klient do 30 let bydliště Praha je to potom 110 % a klient na IČ z regionu Praha je to potom 50 %). V dalších letech trvání pojistné smlouvy je pak pojistné trvale navýšeno o 100 % u klientů do 30 let, o 20 % u klientů s bydlištěm v Praze a o 30 % u klientů na IČ (kombinace klient do 30 let bydliště Praha je to potom 120 % a klient IČ region Praha je to potom 50 %). Pro zařazení do těchto segmentů je podstatná osoba provozovatele / držitele vozidla zapsaná v TP. Generali také nabízí slevu Plus – možnost uplatnění bonusu na druhé vozidlo.
Hasičská vzájemná pojišťovna od 1.1.2010 zdražovat bude. A to zhruba o 17 až 19%. HVP nabízí 5 % slevu za roční placení a slevu 10% pro dobrovolné hasiče. Triglav pojišťovna jako jedna z mála pojišťoven nesegmentuje a nabízí jeden limit krytí 50mil./50mil., zdražení si pravděpodobně jako některé další pojišťovny nechává až na jaro příštího roku.
Slavia pojišťovna zdražila již v průběhu tohoto roku, i tak patří mezi levnější pojišťovny. Nabízí např. slevu 5% za zimní pneumatiky, 11% rodinnou slevu pro druhé, třetí a čtvrté vozidlo a BONUS KREDIT až 15% za příslib bezeškodného průběhu během prvních 24 měsíců trvání pojištění.
Wüstenrot pojišťovna od začátku loňského roku své sazby nezměnila, zdražení a změny v připojištění můžeme očekávat na jaře roku 2010. Výpočet pojistného dle výkonu motoru. WP nabízí MULTIBONUS - možnost uplatnění bonusu na další 3 vozidla v rodině či společné domácnosti.


 
Pojištění vozidel   |  email: ppp.krystof@seznam.cz   |  tel.: +420 777 919 791
Copyright 2010-24 |  Design by 360co |  Hosting